CATEGORII

Activitati optionale

Pian: cursul de pian ofera o buna fundatie pentru aptitudinile muzicale;

Actorie: prin jocuri de rol copiii scapa de inhibitie si isi dezvolta creativitatea;

Arte martiale: pe linga tehnicile de aparare, copilul invata sa isi coordoneze miscarile, isi exerseaza si concentreaza atentia, executa diferite exercitii fizice de mobilitate;

Balet: dezvoltarea gratiei, feminitatii si a mobilitatii;

Urban Kids: completarea educatiei muzicale si stimularea creativitatii si competitivitatii;

MindLab: dezvoltarea capacitatii de gândire, inteligentei emotionale si abilitatilor sociale prin jocuri.

Scoala Butterfly - educatie cu drag

Misiunea scolii noastre este aceea de crea un mediu profesional inalt, asigurand astfel formarea elevilor ca personalitati autonome, creative, independente, educandu-i in spiritul valorilor si al standardelor sociale si morale. Punem accentul pe individualitate si abilitatea fiecarui elev de a actiona independent, de a se simti autonom si competent si de a obtine performante.

Va asteptam cu drag la scoala noastra!